Ozon Tedavisi – Doktor Ozon

Esg ile Checkup

Posted on: Aralık 3, 2010

ESG (Elektro Somato Gram) NEDİR?

ESG ile tüm vücut yalnızca 3 dakikada ağrısız, acısız, ışın almadan, kan alınmadan, yorulmadan, hiçbir şekilde zarar görmeden CHECK-UP tan geçmektedir.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yetmiş milyon insanın yaşadığı ülkemizde neredeyse herkes hasta ama birçoğumuz bunun farkında değiliz. Farkında olabilsek erken tanı ile ileride açığa çıkacak birçok hastalık ve doğuracağı sonuçlara çözüm bulabiliriz. Hastalıkların teşhisinde check-up (veya Doppler, MR, EKG, EGG, EMG gibi cihazlar) ın ne kadar değerli olduğunu hepimiz bilmekteyiz, yaşamımızın bazı dönemlerinde vücudumuzun fonksiyonel aktivitelerini kontrol amacıyla yaptırmamız gereken önemli bir tetkik zinciri olduğunun farkındayız.

Bunları bilmemize rağmen gerek zaman problemi, gerek maddi olanaksızlıklardan sağlığımızı arka plana atmak durumunda kalıyoruz.

Artık  ESG adı verilen cihaz sayesinde bu tetkikleri daha kısa zamanda ve daha kesin sonuçlarıyla yaptırabilmek mümkün. ESG Fransız nörofiyolog Albert Maarek tarafından geliştirilmiştir ve 10 yıl boyunca 15 bin hasta üzerinde denenerek piyasaya sunulmuştur. Vücutta hücre ve doku seviyesinde meydana gelen elektriksel değişimlerin aktivitesinin ölçümünü bilimsel temellere dayandıran kuantum fiziği ve nörofizyolojiyi esas alan bir sistemdir. Kalp ve beyin elektrosu mantığı ile çalışır, insan vücudunun elektriksel aktivitesini 3 boyutlu olarak yalnızca 3 dakikada ölçebilen bir cihazdır.

Vücut sıvılarında ve nöral düzeydeki sistem bozukluklarında meydana gelebilecek çok ciddi hastalıklar elektriksel iletim yoluyla aylar hatta yıllar öncesinden saptanabilir. ESG pH bazlı elektrik aktivitesini, altı adet elektrot ile doku ve hücrelere gönderdiği düşük yoğunluklu elektrik sinyallerini vücut boyunca her yöne dağıtarak, içerisinden geçtiği alanlarda; direnç, iletkenlik ve H+ iyon konsantrasyonu nu, iyon değişimine dönüştürerek ölçer ve oluşabilecek fonksiyonel bozuklukların ilk sinyalleri çok kısa bir sürede teşhis edilmiş olur.

ESG sayesinde;

Hastalıklarda erken tanı ve teşhis, doğru tedavinin uygulanması, hastalığın seyrinin takibi, zaman tasarrufu en doğru şekliyle sağlanabilmektedir. Klasik tedavi ile birlikte kullanıldığında tüm patolojiler; fonksiyonel, psikolojik ve ağrı noktaları denetlenebilecektir.

Sadece teşhiste değil, aynı zamanda hastanın uygulanan tedaviden ne kadar fayda sağladığının ölçülmesinde de etkilidir.
ESG ile teşhis edilen hastalıklar henüz belirtilerini metabolizma üzerinde göstermemiş olabilir eğer zamanında önlemleri alınmazsa çok ciddi sorunlar karşımıza çıkacaktır bu yolla zamanında önlem alınmasını sağlar.

Vücut yağ oranından, alerji ve enfeksiyona eğilimine kadar, muhtemel kişilik yapısı ve psikolojik durumun tespitine kadar ayrıca şeker, hipertansiyon, kalp hastalıkları, kanser gibi otoimmun hastalıklarda, hormonal ve bağışıklık sistemine bağlı hastalıklarda değerlendirme yapabilmemizi sağlar.

Genel Tıp, Jinekoloji, Fizik Tedavi, Kardiyoloji, Onkoloji, ENT, Cerrahi, “Anti aging”, Endokrinoloji, Psikoloji, Psikiyatri, Gastroenteroloji, Dermatoloji, Ağrı Tedavisi, Akupunktur, Homeopati, Spor Hekimliği, Diyetisyenler gibi çok geniş bir uzmanlık alanında endike olup, teşhis ve tedavi takibinde hekimlere büyük destek sağlar.

Cihaz Fransa, İngiltere, Çin, Rusya, Almanya gibi birçok ülkede önde gelen hastanelerde kullanılmaktadır. Amerika da kullanımı için Amerikan Sağlık Başkanlığı FDA nın iznine başvurulmuştur. Ortadoğu da Suudi Arabistan ve Kuveyt te büyük pazara sahiptir.  ESG bazı özel hastaneler, tıp merkezleri ve laboratuarlarda da kullanılmaktadır hatta Kızılay teşhise yardımcı olduğu konusunda yıllar öncesinden cihazın kullanımına başlamıştır.

ESG Kimlere uygulanmaz;

-Kalp pili kullananlara
-Elektronların uygulandığı yerde cilt hastalığı mevcut olanlara,
-Kol ve bacak olmaması durumunda,
-Gebelik durumunda(İnceleme tehlike yaratmaz ama iki canlı olduğu için yanlış sonuçlar verebilir, Sonuçlar anneye veya bebeğe ait olduğu ayırt edilemez)
Bu durumların haricinde ESG herkese uygulanabilir,hiçbir yan etkisi yoktur.

ESG (Elektro Somato Gram) NEDİR?

·         ESG, Elektriksel aktivite ölçüm yöntemini kullanarak “Tüm Vücut Fonksiyonel Taraması” yapılması ve bu ölçümlerin  Teşhise ve Tedavi Takibine Yardımcı Analiz Sistemi olarak kullanılmaısıdır.

·         Kanserde kalp hastalığına, tansiyondan şekere 70 milyonluk ülkemizde neredeyse herkes hasta (Son araştırmalar ülkemizde 66 milyon hasta olduğunu göstermektedir).

·         Araştırmalar bu kronik hastaların çoğunlukla hastalıklarının farkında olmadığını, oysa bu hastalıkların hayat kalitesinin azalttığı ve bütçeye ağır yük getirdiğini göstermektedir.

·         Bu nedenle hastalıkların “erken ve kolay teşhisi” tedavide önemlidir. Hastaların çoğunluğu teşhise giden yolun çok uzu ve masraflı olduğunu düşünmektedir.

·         Randevular, uzun süren bir tetkikler zinciri hastaları bıktırmaktadır. Oysa ESG, kalp ve beyin elektrosu mantığı ile çalışan, insan vücudunun elektriksel aktivitesini 3 boyutlu olarak ölçen bir cihazdır.

·         Kabul görmüş bilimsel temellerden yararlanarak kuantum fiziği ve nörofizyolojiyi esas alan bir prensiple çalışan ESG, vücudun fonksiyonel aktivitelerindeki sapmaların erkenden anlaşılmasını sağlamaktadır.

·         Hastalıkların başlangıcında hücre ve doku seviyesinde erken dönemde elektriksel değişiklikler başlar. Bu elektriksel değişimleri tespit edebilirsek hastalığı daha erken dönemindeyken yakalayabiliriz. İşte ESG bu amaçla kullanılabilen bir cihazdır.

ANATOMİK BOZUKLUKLAR VE TÜMÖR GİBİ PATOLOJİLERİ TESPİT ETMEZ, SADECE RİSKİNİ BİLDİRİR.

  • DİKKAT!  “ESG” İLE TESPİT EDİLEN HASTALIKLARIN BULGULARI HENÜZ MEVCUT OLMAYABİLİR.
  • ERKEN ELEKTRİKSEL DEĞİŞİKLİKLER NEDENİYLA HASTALIK HENÜZ YERLEŞMEMİŞ OLABİLİR. BU NEDENLE ERKEN TEŞHİS TE ESG BÜYÜK ÖNEM TAŞIR.
  • ESG, BÜYÜK OLASILIKLA İLERİDE ORTAYA ÇIKABİLECEK SAĞLIK RİSKLERİNİZİ BELİRLER.SAĞLIĞINIZIN GELECEĞİ İÇİN ESG YAPTIRINIZ
  • “ESG” AĞRISIZ,PRATİK VE GİRİŞİMSEL OLMAYAN BİR TETKİKTİR.ESG, HEKİM TARAFINDAN YORUMLANMALIDIR.
  • DOĞRU TANI KONULMASINI İSTİYORSANIZ ESG ÇEKİMİNDEN ÖNCE DOKTOR MUAYENESİ OLUNUZ VE DOKTORUNUZA ŞİKAYETLERİNİZİ, HASTALIKLARINIZI TAM (EKSİKSİZ, YANLIŞSIZ) OLARAK ANLATINIZ.
  • BİR DOKTOR MUAYENE ÜCRETİ KADAR ÖDEME YAPILDIĞINDAN OLDUKÇA UCUZ BİR TESTTİR.
  • UNUTMAYINIZ! “ESG” NE MUCİZE BİR TEST YÖNTEMİDİR, NE DE FAL BAKMADIR.

 

Reklamlar

1 Response to "Esg ile Checkup"

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

www.drozon.com

Kategoriler

Kategoriler

Arşiv

Aralık 2010
P S Ç P C C P
« Tem   Kas »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Blog İstatistikleri

  • 41,859 kişi

En Fazla Tıklananlar

Son Yorumlar

Kanser Tedavi Yöntemleri hakkında drozon
PROSTAT KANSERİ hakkında drozon
DMSO KANSERE NASIL ETKİ E… hakkında drozon
DMSO KANSERE NASIL ETKİ E… hakkında tony
PROSTAT KANSERİ hakkında fatma

RSS Mynet Sağlık

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

RSS www.HepsiBorsa.com

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: