Ozon Tedavisi – Doktor Ozon

Vaka Sunumları

VAKA 1
ALLERJİK ASTIM HASTALIĞI
Hasta S.Y,Erkek 46 yaşında. Profesyonel eski milli futbolcu. Yaklaşık 12 yıldır alerjik astım hastası. Kariyerinin zirvesindeyken nefes darlığı ve öksürük ,şikayetleri  başlamış. Çıktığı maçlarda maçı bitirememeye başlamış ve ciddi kondisyon düşüklükleri yaşamaya başlamış. Yapılan tetkikler sonucu ALLERJİK ASTIM teşhisi koyulmuş ve futbolu da bırakmak zorunda kalmış. Astım nöbetleri artmaya başlayınca bir dizi astım ilaçları ve kortizonlu spreyler kullanmaya başlamış. Hemen her gün, günde 1-2 kez gelen nöbetler sonucu sprey kullanmak zorunda kalmış ve çoğu kez hafiflemeyen astım nöbetleri sonucunda defalarca hastaneye acil olarak kaldırılmış.
Yaptığı araştırmalar sonucunda OZON tedavisini denemeye karar vererek, tedavi olmak için OCAK 2009 ‘da kliniğimize başvurdu.
Hastaya başlangıçta haftada 2 gün Majör hemoterapi ve nasal ozol tedavisi, haftada 1 gün Minör hemoterapi 12 seans uygulandı. Gene haftada 1 gün olmak üzere  UVBI(Fotooksidasyon) tedavisi 5 seans uygulandı.
Hasta 2.seanstan sonra sprey kullanma ihtiyacı hissetmemeye başladı. Ve diğer seansların ardından,10 yıldır kullandığı ilaçları kesti. Yaklaşık 9 aydır hiçbir astım nöbeti yaşamıyor. Şu anda koşabiliyor. Çok sevdiği futbolu artık oynayabiliyor. Haftada 1-2 gün eski futbolcu arkadaşları ile halı saha maçları yapıyor.
VAKA 2
KOAH(Kronik Obsrüktif Akciğer Hastalığı) , UYKUSUZLUK ve ZONA
Hasta adı,B.A.72 yaşında,Erkek,  profesyonel ses sanatçısı.Çok uzun yıllardır sigara içiyor.Günde 1,5-2 paket.Yaklaşık 10 yıldır,nefes darlığı,öksürük,çabuk yorulma ve hareket kısıtlılığı şikayetleri mevcut.Yapılan tetkikler sonucunda KOAH teşhisi konmuş.Solunum fonksiyon testlerinde aşırı derecede bozukluk,gene oksijen saturasyonunda aşırı bir düşme söz konusuymuş.İlaç tedavilerinin yanında evinde sürekli olarak oksijen desteği almak zorunda kalıyormuş.
Hastalığının gün geçtikçe ilerlemesi sonucunda kliniğimize OZON tedavisine başlamak amacıyla başvurdu. Başvurduğu esnada hastanın kalça bölgesinde ZONA şikayetleri de mevcut olup, aşırı derecede ağrı problemi çekmekteydi.
Tetkiklerinin incelenmesi sonucunda,15 seans Majör hemoterapi,10 seans minör hemoterapi,5 seans UVBI ve 15 seans nasal OZOL inhalasyonu planlandı. Gene ZONA rahatsızlığı için de 10 seans Kupalama tedavisi ile birlikte, lokal ozonlu su pansumanı ve Lokal Ozonlu Yağ uygulaması planlandı.
3.Seanstan itibaren hastanın nefes alıp verişinde belirgin bir rahatlama başladı. Nefesi sıkıştığı zaman kullanmış olduğu nefes açıcı spreylere ve ek oksijen tedavisine ihtiyaç duymamaya başladı. Zona rahatsızlığının vermiş olduğu ağrılar 2.seanstan itibaren kayboldu.
Planlanan tedavi protokolünün tamamlanmasından sonra hasta kullanmış olduğu tüm ilaçları bıraktı. Rahatlıkla yol yürüyüp merdiven çıkabilir hale geldi . Zona rahatsızlığı tamamen geçti. Tedavi süresinin üzerinden yaklaşık 4-5 ay geçmesine rağmen şu anda herhangi bir rahatsızlık hissetmiyor ve ek oksijen tedavisine ihtiyaç duymuyor. Çok sevdiği müzik çalışmalarına devam ediyor ve konserlere çıkıyor.
VAKA 3
DIŞ KULAK YOLUNDA KRONİK ENFEKTE YARA VE VERTİGO
Hasta adı Ç.K.Erkek,mesleği eski profesyonel futbolcu,teknik direktör.Orta kulak iltihabı sebebiyle yaklaşık 3 yıl önce ameliyat olmuş.Ameliyat sonrası kulağındaki yara iyileşmemiş.İşitme kaybı ve vertigo şikayetleri başlamış.
Bir arkadaşının tavsiyesi üzerine 9 ay önce kliniğimize başvurdu.
Yapılan muayenesinde dış kulak yolunda akıntılı ve yer yer kabuklu yara mevcuttu. Kulağına sürekli pamuk tıkamak zorunda kalıyordu.Gene allerjik rinite bağlı olarak sürekli hapşırıyor ve burun akıntısı problemi yaşıyordu.
Hastaya 12 seans Majör hemoterapi,10 seans minör hemoterapi ve 5 seans, UVBI(fotooksidasyon) tedavisi,15 seans nazal ozol tedavisi ve 15 seans da Lokal Kulak İnsuflasyon tedavisi planlandı.
2.Seanstan itibaren yara iyileşmeye başladı.5.seanstan itibaren de belirgin bir şekilde işitme kaybının yok olmaya başladığı gözlendi. Allerjik rinite bağlı hapşırmaların ve burun akıntılarının kaybolmaya başladığı gözlendi.
2 aylık bir tedavi sürecinin ardından dış kulak yolundaki akıntılı ve kabuklu yara tamamen kayboldu, allerjik riniti ve burun akıntısı tamamen kesildi. İşitme kaybıysa, şu anda minimum düzeyde seyrediyor. Hasta şu anda kendini çok dinç hissettiğini ve vücudunda oluşan ağrıların tamamen yok olduğunu söylüyor.
Reklamlar

1 Response to "Vaka Sunumları"

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

www.drozon.com

Kategoriler

Kategoriler

Arşiv

Haziran 2018
P S Ç P C C P
« Kas    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Blog İstatistikleri

  • 43,521 kişi

En Fazla Tıklananlar

  • Hiçbiri

Son Yorumlar

Kanser Tedavi Yöntemleri hakkında drozon
PROSTAT KANSERİ hakkında drozon
DMSO KANSERE NASIL ETKİ E… hakkında drozon
DMSO KANSERE NASIL ETKİ E… hakkında tony
PROSTAT KANSERİ hakkında fatma

RSS Mynet Sağlık

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

RSS www.HepsiBorsa.com

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: