Ozon Tedavisi – Doktor Ozon

Ozon ve Kanser

Posted on: Aralık 3, 2010

“Kanserin tek ve nihai temel nedeni oksijensiz yaşamdır”

Kanser, doku kirlenmesinin ölümcül ve son aşamasıdır. Ancak oluşması uzun zaman alır. Kendi kan ve doku kirliliğinden kaynaklandığını bilmeyen milyonlarca insan için bedeli çok ağırdır. Bu kirlenmenin tek çözümü arınmadır.

Dr.Otto WARBURG 1931 yılında, istisnasız tüm kanser türlerinin iki temel koşul olan ASİDOZ ve HİPOKSİ olduğunu bularak Nobel Tıp ödülü almıştır. Mikroplar gibi kanser hücreleri de gelişmek için asidik ve oksijensiz ortama ihtiyaç duymaktadırlar.

Bu buluşun da gösterdiği gibi,kanseri tedavi etmenin ve önlemenin en iyi yolu kanı ve dokuları alkali yapmak ve oksijen ile besleyerek kanser hücrelerini yok etmektir.

Kanser hayati organlara geri döndürülemez zararlar vermeden önce farkedilirse, genelde kemoterapi,radyoterapi veya radikal ameliyatlar gibi yıpratıcı müdahalelere gerek kalmadan tedavi edilebilir ve iyileştirilebilir.

Oksijen eksikliği, kanserin yayılmasını da kolaylaştırır. Kanser hücreleri, oksijen açısından zengin bir ortamda varlıklarını sürdüremediğinden, yeterli oksijen sağlanırsa, tümör hücrelerinin öldüğü tespit edilmiştir.

Ozon tedavisinin, direkt tümör hücrelerini öldürerek etkisi yanında, bağışıklık sistemini güçlendirici, kemoterapi ve radyoterapinin yan etkilerini engelleyici etkisi de vardır.

Normal hücreler oksijene gereksinim duyarlar, fakat kanser hücreleri oksijensiz yaşayabilir. Dr. Warburg herhangi bir embriyodan alınman normal hücrelerin laboratuar tüpünde oksijensiz yaşamaya zorlandıklarında kanser hücrelerinin özelliklerini almaya başladığını gösterdi. Hücreler oksijenden mahrum bırakılınca, en ilkel dönemlerine geri dönebiliyor ve enerjilerini normal bitki ve hayvanların yaptığı gibi oksijenden değil bunun yerine şekerin fermantasyonundan alarak glikoz reaksiyonlarına girebiliyordu. Kanser hücrelerinin çok hızlı üremeleri çok yüksek miktarda glikoz kullanımını gerektiriyor ve glikozu laktik asite dönüştürüyor. Bedenin asitlik derecesi yükseldikçe, hücrelerin oksijen kullanmaları daha da zorlaşıyor. Kanserli hücreler sağlıklı hücrelere göre 10 kat daha fazla laktik asit içerebiliyor. Yine aynı oksijen yetersizliği teorisine göre kanser hücreleri oksijen yönünden zengin bir ortamda varlıklarını sürdüremediğinden, yeterli oksijen sağlanırsa, bu uygunsuz glikoz fermantasyonunun durduğu, tümör dokusunun beslenmesinin bozulduğu ve tümör hücrelerinin öldüğü tespit edilmiştir.

Oksijen eksikliği kanserin yayılmasını da kolaylaştırıyor. İsveçli bilim adamları, oksijen eksikliğinin, kanserli hücrelerin primer(anakaynak) tümörden ayrılıp başka yerlere yerleşmesine neden olduğunu tespit ettiler. Kanda hücrelerde ve dokuda, hipoksi(oksijen eksikliği) durumunda CXCR4 geninin aktif hale geldiğini saptadılar. Bu genin aktif hale gelmesinin kanserli hücrelerin başka organlara da taşınmasının kolaylaştırdığını belirleyen bilim adamları, hücrelerin anakaynak tümördeki oksijen eksikliğinden kaçmaya çalıştıklarını göstermişlerdir.

Bu bilimsel çalışmalardan sonra kanserin tedavisi ve önlenmesinde oksijenin önemi anlaşılmış ve ozon(süperoksijen) tedavisi önem kazanmıştır. Süperaktif bir oksijen atomuna sahip olan ozon gazı hücrelerdeki oksijen uyumunu geliştirir ve oksijen dengesini sağlayarak hem kanserin gelişimini önler hemde, tümörün oluşturduğu doku tahribatının tamirini ve iyileşmesini hızlandırır.

Reklamlar
Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

www.drozon.com

Kategoriler

Kategoriler

Arşiv

Aralık 2010
P S Ç P C C P
« Tem   Kas »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Blog İstatistikleri

  • 42,650 kişi

En Fazla Tıklananlar

  • Hiçbiri

Son Yorumlar

Kanser Tedavi Yöntemleri hakkında drozon
PROSTAT KANSERİ hakkında drozon
DMSO KANSERE NASIL ETKİ E… hakkında drozon
DMSO KANSERE NASIL ETKİ E… hakkında tony
PROSTAT KANSERİ hakkında fatma

RSS Mynet Sağlık

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

RSS www.HepsiBorsa.com

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: